Федір Корженевський

хлопчик, через якого все почалось...
У 2014 році у віці 3,5 роки синові засновниці проєкту 9¾ Федорові поставили діагноз — розлад аутичного спектра. Відтоді життя Федора та Олесі Корженевських змінилось безповоротно. Наступні роки були присвячені адаптації хлопчика: звичайний садок, приватний садок, приватна молодша школа у супроводі тьютора й одвічне запитання «А куди далі?».

З раннього віку Федір займається всіма можливими видами спорту від їзди на конях, походів в гори, плавання, роликів, лиж до скейтбордингу, самокату, велосипеду та лонгбордингу. Федір добре співає і грає на фортепіано. Завдяки абсолютному музикальному слуху він легко імітує будь-яку мову, проте звичайна розмовна мова досі дається йому важко, як і більшість його соціальних навичок. Він все ще може сказати незнайомій людині «Привіт! Я тебе люблю!», сісти в кафе за столик до незнайомих людей і почати займатись своїми справами, підійти надто близько до іншої людини або 20 разів поспіль попросити повторити одне і те ж слово, проте, хлопчик навчився добре адаптуватись серед інших дітей і людей.

Зараз Федорові 12 років і попереду у нього цікавий шлях разом зі своїми новими друзями й вчителями, який він проведе у школі 9¾.
Навіщо створювався 9¾?
Я дико не любила свою школу, проте завжди з радістю ходила в Палац піонерів, який у 1991 році переназвали на Палац творчості дітей та юнацтва. Мама привела мене туди в 3 роки і аж до 20-ти я проходила туди на всі можливі гуртки і секції від танців, студії малювання, гуртка мультиплікації до секції по туризму і хору.

Проект 9¾ це по суті і є Палац творчості дітей, юнацтва, молоді та дорослих
. Впродовж дня у школі 9¾ навчаються діти, а увечері на зміну їм приходять дорослі. Саме дорослі своїм прикладом показують дітям, яким може бути їхнє творче майбутнє, адже у нас навчаються кіноактори, танцюристи, подкастери, каскадери та телеведучі.

Останні 18 років я займаюсь проєктною діяльністю. За цей час я організувала сотні івентів різного масштабу від 10 до 6000 людей, відкривала коворкінги і ресторани, у 2020 році я відкрила всеукраїнський безкоштовний кол-центр для онкопацієнтів та їхніх родичів #ВАРТОЖИТИ, під час революції гідності відкрила Громадську Організацію, яка безкоштовно поселила понад 20 000 людей, які приїхали на Майдан відствоювати наше право на свободу, а під час пандемії організувала проєкт "Таксі для донора", який безкоштовно возив донорів крові у 26-ти містах України на таксі в центри здачі крові. Я знімала і знімаю кіно, викладала і викладаю продюсування та проєктний менеджмент. Останні 6 років я працюю у сфері освіти для дорослих в аудіовізуальному секторів і 2 роки займаюсь освітою дітей. Весь свій здобутний досвід та соціальний капітал, набутий за ці роки, просто зараз я вкладаю у проєкт мого серця 9¾, в справжній Хоґвортс для дорослих та дітей, який мені вдалось побудувати за 9 місяців під час пандемії буквально перед початком повномасштабої війни.

Я хочу, щоб мій син навчався і зростав у толерантному середовищі, де дозвляється не знати всього на світі, проте абсолютно точно потрібно докладати зусиль для того, щоб щодня ставати кращою версією себе. В місці, де навколо друзі та творче комьюніті, а викладачі завжди на твоїй стороні, де справжні таланти побачать і розкриють, де сконцентровано все найкраще в одному просторі, де можна дивитись на старших і мріяти стати таким же крутим, де старші вчаться безпосередньості у молодших і всі вчаться одне у одного.

Саме тому я вирішила створити проєкт 9¾ — місце сили талановихи дітей, молоді та дорослих, місце, в якому разом ми зможемо творити дійсно круті речі, місце, в якому вірять у магію таланту.

Олеся Корженевська
Засновниця та директорка школи 9¾

Олеся Корженевська
Засновниця та директорка
проекту 9¾

З 2013 року я кардинально змінила вектор своєї діяльності і почала працювати в громадському секторі. Проєкти, які я придумувала і якими керувала і досі змінюють життя людей на краще. Так з'явилась Громадська Організація ЛОГІСТИЧНИЙ ШТАБ та її підпроєкти: всеукраїнський фестиваль День Вуличної Музики, проєкт «Я, НІНА», Фундація #ВАРТОЖИТИ та інші.

Заснована мною в співколаборації в 2017 році школа екранних мисцтецтв Screen School для молоді і дорослих стала однією з найвідоміших шкіл для телеведучих та кіноактрів в Україні. Я мріяла створити не просто школу, а спільноту однодумців. І коли я бачу, як наші випускники повертаються у школу знову і знову і яких вершин вони досягають — щиро пишаюсь, що нам вдалось реалізувати задумане.

Саме цього мені вдалося досягти у проєкті 9¾, який об'єднав у собі все найкраще. Разом з командою ми створили місце, де неважливо скільки тобі років і наскільки ти успішний, у що ти вдягнений і якого кольору твоє волосся, місце, де тебе зрозуміють і де почуваєшся захищеним, де тебе поважають, де твоя думка важлива, де дітям, молоді і дорослим добре.

В 2014 році моєму синові Федорові діагностували розлад аутичного спектру і з тих пір мене ледь не щодня запитували чому маючи такий досвід у створенні крутих масштабних проєктів і таке широке коло знайомств я не зроблю інклюзивний освітній проєкт для дітей.

В травні 2021 я завершила свою діяльність у проєктах, пов'язаних з онкологією, паліативною допомогою і донорством крові, закрила школу Screen School задля того, щоб присвятити весь свій час проєкту 9¾. Проєкту, який змінює ставлення до шкільної та позашкільної освіти, проєкту, який навчає дітей базовим людським цінностям, навчає їх бути щасливими і творчими. Проєкту, який допомагає молоді творити в справжній лабораторії талантів. Проєкту, де знають, що успіх — це коли ти отримуєш справжню насолоду від того, що ти робиш, ти затребуваний і тебе цінують. Все це я об'єднала у школі аудіовізуальних мистецтв 9¾.

З 2014 року я працюю в громадському секторі і добре розумію, як він влаштований, шість років я займаюсь освітніми проєктами для дорослих і два роки для дітей. Я добре вмію збирати найкращі команди і саме тому не маю сумнівів, що 9¾ буде моїм найкрутішим проєктом, адже нарешті вперше в житті я втілюю свою власну мрію!
CV